Blogger SEO uyumlu Ücretsiz AMP Teması

21.5.17
Blogger SEO uyumlu Ücretsiz AMP Teması

Blogger SEO uyumlu Ücretsiz AMP Teması - Kısa kodlama ile hızlandırılmış mobil sayfalara sahip olan Blogger AMP teması, Google ve diğer arama motorları tarafından desteklenmektedir. Google arama sonuçlarında listelenen AMP tabanlı sayfalara sahip olan tema Adsense uyumulu ve mobil cihazlarda sayfalarınızın daha hızlı yüklenmesini desteklemektedir.

Blogger SEO uyumlu Ücretsiz AMP Teması


Temanın bazı özelliklerin de eksiklik olsa da AMP tasarımı ile blog ziyaretçilerini rahatsız etmeyen sade ve kullanışlı bir temadır.
ÖZELLİKLERİKULLANILABİLİRKİK
Ekran GörüntüleriVarKontrol
Google Yapısal Veri Test AracıVarKontrol
Mobil Uyumluluk TestiVarKontrol
Sayfa Yüklenme Hız TestiVarKontrol
SEO DostuEvet
Dinamik BaşlıklarEvet
AMP AdsenseEvet
Schema.orgEvet
Yüksek CTREvet
Kişisel Blog TemasıEvet
Ana Sayfa 2 SütunEvet
Akordeonicon Benzer Yayınlar EklentisiEvet var
Otomatik DevamıEvet
Duyarlı ve Düzenli Reklam AlanıEvet
BreadcrumbsEvet
Kısa ve Temiz KodlamaEvet
AMP KodlamaEvet
AMP Sosyal Paylaşım ButonlarıEvet var
Blogger Yorum SistemiEvet var
AMP Uyumlu Son Yayınlar Widget'iEvet var

AMP Blog Temasına Adsense Kodları nasıl Eklenir?


AMP blog temasına Adsense kodlarını eklemek için aşağıdaki HTML kodları kullanın. Kodlar içerisinde belirtilen yerlere yayıncı ve reklam birimi kimliğini ekleyin.

Adsense hesabınızda oluşturduğunuz reklam birimlerini AMP uyumlu reklam kodlarına aşağıdaki açıklamalara uygun olarak ekleyin.

Adsense yayıncı kimliği (data-ad-client); örneğin, ca-pub-1234567890123456.
Adsense reklam birimi kimliği (data-ad-slot); örneğin, 1234567890.

<amp-ad width="468" height="70"
   type="adsense"
   data-ad-client="ca-pub-0000000000000000"
   data-ad-slot="000000000">
</amp-ad>

<amp-ad width="300" height="250"
   type="adsense"
   data-ad-client="ca-pub-0000000000000000"
   data-ad-slot="000000000">
</amp-ad>

AMP reklam birimlerinizi, blogunuzda ekranın üst mü yoksa alt kısmına mı yerleştireceğinize bağlı olarak iki farklı AMP reklam kodu arasından seçim yapmalısınız;

1- Blogunuzda ekranın üst kısmına yerleştirilen Adsense reklam birimleri için sabit yükseklikte AMP reklam birimi kullanmalısınız. En iyi sonuçlar için reklam biriminin yüksekliğini 100px olarak sabitleyin ve genişliğini ise geri kalan sayfa düzeninize uygun bir şekilde düzenleyin.

2- Blogunuzda ekranın alt kısmına yerleştirilen adsense reklam birimleri için 300x250 duyarlı AMP reklam birimi kullanmalısınız. AMP duyarlı düzen seçeneğini kullandığınızda, reklam birimlerinin görüntülendiği mobil veya masaüstü cihazın ekran boyutuna göre reklam biriminizin kendini otomatik olarak yeniden boyutlandıracağı anlamına gelir.

Bu yayınımızda blog sitelerinde AMP reklam birimi oluşturma ile Ücretsiz AMP Blog temasını sizlerle paylaştık. Sizlere daha fazla yardımcı olabilmemiz için, lütfen yorum bölümünden görüşlerinizi bizimle paylaşın.

Kategori İçerikleri

Blogger
Disqus
Yorum Ekle

6 yorum

Blogger formuna sahip AMP temasını ilk kez görüyorum, paylaşım için teşekkürler.

Cevap

Öyle ama tema tam anlamıyla AMP değil yarı AMP desek daha doğru olacak.

Cevap

Bu temanızı çok beğenmedim ne yalan söyleyim. Kusura bakmayın lütfen

Cevap

Tabiki de beğenmek zorunda değilsiniz. Beğenip beğenmediğinizi bildirmek en doğal hakkınız. Bu da bizim için önemli bir görüş

Cevap

Hocam ben temayı denemenlazim.blogspot.com.tr adresine yükledim, üst menüdeki reklamım normalde daha büyük görünmesi gerekirken daha küçük görünüyor onu nasıl büyütebilirim? Bir de benzer yayınlar çıkmıyor yayının altında, bu sorunu nasıl çözebilirim?

Cevap

Hocam bir de tema mobilde, mobil tema ayarları kullanılmadığında çok güzel. Yalnız burada da şu sorun var; yazılara tıkladığımda üst ve al tarafta reklam görünürken ana menüde üstte ve altta reklam çıkmıyor bunu nasıl çözebilirim? Bir de mobilde tüm yayınlarda reklamlar sorunsuz görünürken masaüstünde bazı yayınlarda yazı işi ve üst reklam görünmüyor. Çok soru sordum sanırım ama yardımcı olursanız çok sevinirim :)

Cevap